Хто не знає, що таке нейромережа – йде у дупу?

Так-так, саме туди колись послав екстравагантний багатій тих, хто не має мільярда. Це що ж виходить? Про нейромережі нам говорять з будь-якої праски, доводячи їх корисність. Будь-який школяр чи пенсіонер, розібравшись за п’ять хвилин у деталях, може згенерувати картинку. Виявляється, що нейромережі непомітно стали частиною нашого життя. Як, ви про них ні в зуб ногою? Тоді ви йдете за вказаною адресою. Але, гадаю, поспішати не треба. Потайні куточки великої нейронної дупи ми все ще встигнемо дослідити (привіт Скайнету). Адже нейромережі, що ґрунтуються на штучному інтелекті, – більше хайп, ніж унікальний винахід.

Мій нештучний інтелект підказує, що нейробум – це чергова форма примітивізації глобального населення, загорнута в яскраву оболонку. Головна інтрига проекту під назвою «ШІ» полягає у тому, наскільки цей алгоритм може замінити людину.

Перемістимося у фізичний світ та поставимо собі деякі питання, що випливають з цього. Чи може ШІ написати музику, подібну до «Місячної сонати» Бетховена чи «Танцю Анітри» Грига, а не ось це ось гівно, створене за допомогою нейромереж? Чи може ШІ ущипнути ніжно за попу дружину та висловити брутальний (але в рамках пристойності!) комплімент? Чи може ШІ зробити щасливою дитину або полегшити страждання людини, яка втратила рідних в автокатастрофі? Цю низку питань можна продовжити.

Ось хто дійсно зрадів ШІ, то це інтернет-маркетологи, блогери та користувачі – любителі швидкого заробітку. Для маркетологів з’явилася можливість делегувати алгоритму величезний обсяг функцій з продажу. Користувачі посилено генерують картинки, називаючи це дизайном і намагаючись продати своє «мистецтво» за кілька доларів на маркетплейсах.

Але найбільше збудилися наші блогери. Вони миттєво створили для общипування лохів мільйон курсів з опанування нейромереж. Ось тобі й короткий курс знайомства з нейромережею, ось тобі й розширений курс знайомства з нейромережею. Ось тобі модна професія промт-інженер, а ось тобі й 250 способів заробляти на нейромережах 2 тисячі доларів на годину. Адже хтось купує. Не хочеться розчаровувати новоспечених умільців, але все йде до того, що створений ШІ продукт незабаром буде нещадно маркуватися та все частіше відлітати в бан. А для якісного процесу все також будуть потрібні людські навички та таланти. Просто шукати в собі ці здібності, розвивати їх – довга дорога, освоїти яку більшості не під силу.

Тому, самі нейромережі варто розглядати, як черговий віртуальний продукт. Ні більше, ні менше. Він не зробить вас щасливішим, як не зробила щасливими мільйони людей поява парової машини чи інтернету. Давайте ж порадимо нашим винахідникам кинути всі ці алгоритми на створення доступних ліків, а також інструментів з очищення планети від гівна, яке в гігантській кількості виробляють користувачі, маркетологи, блогери та інші homo у перервах між генерацією картинок та пошуком вдалого промту для чату GPT.

Переходь на мій Телеграм-канал, читай цей та інші пости без цензури!

Прокрутити вгору