
Чому всі популярні блогери такі класні, гарні, веселі, дотепні? А от коли ви вмикаєте камеру, ви й двох слів зв’язати не можете. Вся справа не в вас, а в тих навичках, якими ви поки що не володієте. Ці поради для тих, хто бажає почати знімати свої відео з метою їх подальшого просування в YouTube.
Продовження. Першу частину дивиться тут.
Як працювати з промовою?
Ви самі наполегливо маєте працювати над своєю промовою. Якщо дозволяють фінанси, можете звернутися до кваліфікованого спеціаліста, він буде допомагати поставити промову. Не потрібно її виправляти кардинальним чином, наприклад, якісь дефекти у вашій дикції. По-перше, у дорослому віці це може бути складно. А, по-друге, такі недоліки будуть вашою фішкою, вони роблять промову більш відомою, ви стаєте більш пізнаваним ютубером. І люди, які намагаються виправити все, перш ніж зняти своє перше відео, не знімуть його ніколи.
Робити якісь розминки для дикції перед виступом точно не завадить. Просто сказати швидко якусь скоромовку, потренувати м’язи язика і щік, перш ніж почати говорити. Це допомагає взагалі всім, ви просто відчуваєте краще свою промову. Ну, і звичайно ж, ці вправи допоможуть вам розвивати себе як диктора. Чим допомагають відео? Коли ви спокійно розмовляєте з камерою, ви зможете вільно розмовляти відразу з великою групою людей. Ви, швидше за все, станете впевненішим у тому колі спілкування, чи професійному, чи особистому, в якому ви часто перебуваєте. Якщо ваш Youtube канал ще й стане популярним, ви з великою ймовірністю станете ще більш затребуваним у вашому оточенні, що позитивно може вплинути на ваше професійне зростання або особисте життя. Тому тренуйте свою мову, робіть відповідні вправи, і тренуйте її, зокрема, записуючи ролики.
Чого не можна робити перед зйомкою?
Професійним ведучим забороняють їсти щонайменше за 3 години до того, як вони будуть записувати ролики або телепередачі. Тому що ви зачиняєтеся у своїй кімнаті або студії та зосереджуєтесь на створенні контенту. При цьому вас ніщо не має відволікати, тому не слід пити газовану воду або їсти багато різної їжі. Якщо ви будете дуже довго планувати схемку, щоб записати відразу контент-план на місці, а прямо перед зйомкою поп’єте якоїсь Фанти або поїжте дуже смачненько або банально не виспіться, то все може зіпсуватися. Зйомка зірветься, тому що ви можете швидше виконувати свою роботу навіть перебуваючи в поганому настрої. Але якщо ви банально стомлені або у вас болить живіт, то, швидше за все, не вийде. Тому тривайте себе перед зйомкою у формі. Будьте в хорошому настрої, навіть якщо ви хвилюєтеся перед цією зйомкою.
Бути чи здаватися?
Приведіть себе у порядок і в жодному разі не намагайтеся здаватися тим, ким ви не є. Ось багато початківців починають в кадрі робити з себе іншу людину, коли включається камера. Коли вони щось планують, обговорюють з оператором, то виходить начебто все добре. А потім вони починають говорити з камерою і виходить казна-що, тому що вони починають щось із себе зображати, а не треба нікого з себе зображати, ви нікого не обдурите. Люди все одно все зрозуміють, дізнаються. Будьте такими, які ви є насправді. Говоріть тими словами, якими ви звикли тільки так, вам вдасться розкрутити свій канал.
Якщо ви тяжієте до пародій чи театральних вистав, вам краще поступити у відповідні заклади. Щоб когось намагатися зображати, потрібно мати як мінімум акторську освіту. Ви що, вважаєте, що якщо ви зобразили якийсь образ, котрий здається більш привабливим, то він стане таким для більшості ваших глядачів? Та ні, подивіться на відомих людей: вони не всі гарні, не всі стрункі, не всі чудово розмовляють. Багато хто лається матом, багато шепелявих, багато хто з прищами на лобі. Але це не заважає їм бути популярними, адже вони вловили головне – бути собою та отримувати від того профіт. Це, в принципі, діє й у звичайному житті. Якщо ви, як вам здається, супер класний, крутий, красивий і прямо дуже дотепний, то це не допоможе у довгостроковій перспективі. Ви можете вбити на це дуже багато часу, а те, що ви не будете природним, не дозволятиме вам записувати ці ролики завжди з практично будь-якого стану, в якому ви знаходитесь.
Навіщо розкручувати власний бренд?
Якщо ви відмовились від творчих пошуків, вирішили поховати розвиток власного каналу, і почали викладати якісь чужі ролики без обличчя, на якійсь озвучці, з якимось текстом, то це погана ідея. Немає нічого дохіднішого в цьому віртуальному світі, ніж ваш особистий бренд, ніж ваші власні якісь суперздатності – професія, бізнес, унікальні навички. Зі 100 переглядів вже можна отримати перші заявки та перші покупки, прийти до хорошого результату і масштабувати продажі, свій бізнес та свою справу. Виконати абсолютно будь-яку мету, яку ви перед собою ставите, набагато простіше, якщо у вас будуть чіткі установки щодо якості власного бренду, його затребуваності та необхідності розвиватися в цьому напрямку.
Як створити якісний відео контент для його просування в інтернеті читайте тут.